in ,

Przeczytaj to, jeżeli nikt ostatnio nie mówił Ci, że Cię kocha

Kocham Cię.

Dwa słowa, trzy sylaby. Tylko dziewięć liter. Oświadczenie, które można wypowiedzieć w pół sekundy. Wyrażenie, które można powiedzieć z prawdziwą czułością, lub po prostu coś, co może wyskoczyć z pomiędzy zębów.

Są słowami z którymi jakoś przyszło nam żyć. Słowa, które tak bardzo chcemy usłyszeć, skierowane ku sobie. Ponieważ uczono nas, że miłość równa się pragnieniu na tym świecie, że ktoś inny nas kocha, czyni nas godnymi istotami ludzkimi. Ale tak naprawdę istnieje milion różnych rodzajów miłości. Naprawdę nie potrzebujemy tych słów, żeby powiększyć naszą własną wartość.

Prawdą jest, że miłość, którą sami mamy dla siebie, jest wszystkim, czego naprawdę potrzebowaliśmy.

Kłopot w tym, że myślimy tylko o miłości jako o liczeniu momentów, gdy jest ona skierowana w naszą stronę przez innych ludzi. To, że kochamy siebie, nie jest tego warte, jeśli nie usłyszymy słów, które chcemy usłyszeć od ludzi wokół nas. Chcemy czuć się uspokojeni, otrzymać pozwolenie, aby kochać samych siebie, widząc, że ktoś nas kocha. Myślimy, że tylko jeśli ktoś powie „kocham Cię” to jesteśmy kochani. Tylko wtedy możemy pozwolić sobie na dostrzeżenie prawdziwej ważności gdzieś w nas.

Ale nie potrzebujesz tych słów.
Ponieważ kiedy o tym myślisz, to po prostu tak; trzy słowa, trzy sylaby, osiem liter. I tak jak chcielibyśmy wierzyć, że słowa zawsze wystarczają, że zawsze coś znaczą, tak nie jest. Wiemy to głęboko. Te słowa kłamią, że ludzie mogą manipulować lub dać się złapać w szczęśliwszych chwilach, które wydają się nigdy nie mieć końca.

Nie przypominamy sobie wystarczająco, że miłości nie da się zmierzyć wyłącznie słowami. Że działania są głośniejsze niż jakakolwiek wypowiedź. Że naprawdę, miłość jest wszędzie wokół nas, nawet gdy nie zwracamy uwagi na jej obecność. Ponieważ czasami, kiedy koncentrujemy się na słowach, na mechanice miłości, tracimy z oczu mniejsze rzeczy. Rzeczy, które są prawdziwe. Rzeczy, które składają się na o wiele więcej niż te dwa małe słowa kiedykolwiek by mogły.

Musimy otworzyć oczy. Dwa ciała przyciśnięte do siebie. Notatki napisane i spocone dłonie. To najbardziej znienawidzona praca, którą wykonuje ktoś inny, zanim zdążysz wstać z łóżka rano. Uśmiech w naszym kierunku, oczy zamknięte i skupione.

Miłość jest komunikowana na wiele sposobów. Nie sprzedawaj się tanio. Nie marnuj swojego czasu na te słowa bez żadnych działań.
Nie wpadnij w pułapkę z powodu frazy, którą zwykła osoba może powiedzieć, bez względu na jej prawdziwe intencje.

Może nikt Ci nie powiedział, że Cię ostatnio kocha. Ale może ktoś powiedział Ci bez słów. A może po prostu nie słuchałeś. I może osobą, od której naprawdę potrzebujesz usłyszeć te słowa, jesteś Ty sam.

Może powinieneś pozwolić uświadomić sobie, że koniec końców są to tylko słowa.

Komentarze facebooka

    Written by Graham

    Jeśli podoba Ci się wpis - daj lajka, jeśli się nie podoba - napisz dlaczego :)

    Celebrity Edge to statek, jakiego jeszcze nie widzieliśmy

    Wirtualna rzeczywistość czyli przyszłość gier komputerowych